Aktualności

directDojazd phoneZadzwoń RezerwujRezerwuj
Walentynki

Zaplanuj niezapomnianą Walentynkową kolację w Hotelu Marysin Dwór!
Zbliża się magiczny dzień miłości, a my chcemy uczynić go dla Was wyjątkowym!
Dołącz do naszej romantycznej kolacji walentynkowej w niepowtarzalnej atmosferze Hotelu Marysin Dwór.

Oferujemy wykwintne dania przygotowane z pasją i dbałością o najmniejszy detal. Nasz Szef Kuchni przygotował dla Was specjalne menu, które zadowoli nawet najbardziej wymagające podniebienia. Każdy kęs to prawdziwa uczta smaku!

ZOBACZ MENU - TUTAJ i TUTAJ.

  • Data: 14 lutego
  • Lokalizacja: Hotel Marysin Dwór

Aby uczynić ten wieczór jeszcze bardziej wyjątkowym, zachęcamy do wcześniejszych rezerwacji miejsc. Mamy ograniczoną ilość stolików, a chcemy, aby każdy z Was mógł cieszyć się niezapomnianą kolacją w naszym malowniczym otoczeniu.

Zadzwoń już teraz pod numer +48 570 697 465 zarezerwuj swoje miejsce!
Niech Walentynki w Hotelu Marysin Dwór staną się dla Was dniem pełnym miłości, pyszności i niezapomnianych chwil. Czekamy na Was z otwartymi ramionami!

Nasze nagrody i wyróżnienia

2003 – Śląski Znak Jakości za najlepsze wyroby gastronomiczne w regionie
2006 – Śląski Znak Jakości za najlepsze wyroby gastronomiczne w regionie
2008 – Śląski Znak Jakości za najlepsze wyroby gastronomiczne w regionie + nagroda za wielokrotny udział w konkursie
2010 – Wyróżnienie w konkursie kulinarnym „Chorzowskie Smaki”
2010 – Wyróżnienie w konkursie kulinarnym „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionu”
2012 – II miejsce w konkursie Best Hotel Awards w kategori 1-3 gwiazdki
2014 – Wyróżnienie firmy Hotel Marysin Dwór w konkursie „Firma z Jakością”
2018 – Wielokrotne podziękowania Zakonu Maltańskiego w pomocy charytatywnej oraz organizacji spotkania o nazwie Opłatek Maltański
2022 – Best Hotel Poland in 2022 Kayak Travel Awards
2023 – GdzieWesele.pl nagroda za najlepiej oceniany lokal oraz nagroda za lokal godny polecenia
2023 – Laureat XXXIII Konkursu Teraz Polska za najlepsze produkty i usługi w kategorii usługi hotelowe
2023 – Nagroda branżowa w konkursie pracodawca jutra 2023 w sektorze turystyka za inicjatywę edukacyjną "Hotel Marysin Dwór kuźnią przyszłych gwiazd gastronomii i hotelarstwa"

Nominacja do odznaczenia „Teraz Polska”

Szanowni Państwo !

Chcielibyśmy poinformować, że zostaliśmy nominowani do otrzymania Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” za najlepsze produkty i usługi - Usługa Hotelowa. Jest nam niezmiernie miło i cieszymy się że już od 20 lat możemy być dla Państwa i spełniać Państwa oczekiwania. Nominacja to dla Nas ogromne wyróżnienie i fakt tego, że to co robimy- robimy dobrze.

Zachęcamy do śledzenia wyników konkursu na naszej stronie lub na stronie internetowej:
https://terazpolska.pl/pl/a/Znamy-nominowanych-w-33-edycji-Konkursu-Teraz-Polska

Energylandia

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy z radością Państwa poinformować , że od jakiegoś czasu współpracujemy z Energylandią.
W naszym obiekcie mogą Państwo zakupić bilet z 5% zniżką !!!!!.

Zachęcamy do zakupu :)
Zapraszamy !!!!

Erasmus+

Hotel Marysin Dwór bierze udział w programie Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu Erasmus+.
Program jest wynikiem połączenia następujących europejskich inicjatyw realizowanych przez Komisję Europejską w latach 2007-2013: programu „Uczenie się przez całe życie”, programu „Młodzież w działaniu”, Erasmus Mundus, Tempus, Alfa, Edulink, oraz programów współpracy z krajami uprzemysłowionymi w dziedzinie szkolnictwa wyższego. Program Erasmus+ został opracowany tak, aby wspierać starania krajów uczestniczących w programie na rzecz efektywnego wykorzystywania potencjału umiejętności ludzkich i kapitału społecznego Europy, potwierdzając jednocześnie zasadę uczenia się przez całe życie przez powiązanie wsparcia na rzecz uczenia się formalnego, pozaformalnego i nieformalnego w dziedzinach kształcenia, szkolenia i sportu.

Miasto Fachowców

Urząd Miasta Katowice wraz z Hotelem Marysin Dwór przystąpił do realizacji projektu „Katowice Miastem Fachowców”.
„Istotnym elementem rozwoju gospodarki jest dobre przygotowanie kadry, które odbywa się na poziomie kształcenia wyższego, ale także wcześniej w szkołach średnich. Na dzisiejszym rynku pracy poszukiwani są specjaliści branżowi, których chcemy w Katowicach kształcić” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. Ponadto projekt ma na celu zwiększenie poziomu wiedzy i świadomości społecznej w zakresie dualnego systemu kształcenia, a także ukazanie bogatej oferty miasta Katowice w zakresie możliwości rozwoju zawodowego.
Co tydzień Hotel gości uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów. Wizyty te są okazją do poznania m. in. specyfiki danego zawodu, organizacji dnia pracy oraz rozmowy z samym właścicielem Hotelu. Uczniowie dzięki temu mogą poznać takie zawody jak: kucharz, hotelarz czy kelner.

Dbamy o ekologię!

W Hotelu Marysin Dwór, jako pierwszym hotelu na Śląsku pojawiła się stacja ładowania samochodów elektrycznych. Stacja jest efektem pilotażowego projektu elektromobilności firmy Tauron, który realizowany jest w ramach rządowego programu rozwoju bezemisyjnego transportu w Polsce. W interesie nas wszystkich jest zainwestowanie w przyszłość i zadbanie o powietrze, którym oddychamy, dlatego powstała stacja zapewni możliwość naładowania pojazdu elektrycznego gościom naszego Hotelu i Restauracji.
Jest to kolejny projekt ekologiczny w jaki zainwestowaliśmy. Od kilku lat korzystamy również z systemu rekuperacji (z ang. recuperation, mechanical ventilation with heat recovery) – jest to proces odzyskania energii z zanieczyszczonego powietrza za pomocą rekuperatora. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, dostarcza świeże zewnętrzne filtrowane powietrze usuwając powietrze zużyte o wysokiej zawartości CO2. Do takiej wymiany dochodzi przez cały rok i we wszystkich pomieszczeniach Hotelu. Bez otwierania okien, bez strat energii, wszędzie, zawsze nasi Goście i ich najbliżsi oddychają świeżym, filtrowanym powietrzem. To ogromny komfort nie do uzyskania w domach z wentylacją grawitacyjną.
Dbając o czyste powietrze w Katowicach Hotel Marysin Dwór jako jeden z nielicznych obiektów korzysta również z systemu solarnego. W przeciwieństwie do paliw kopalnych energia słoneczna jest dostępna w praktycznie nieograniczonych ilościach, korzystanie z niej jest bezpłatne i nie powoduje żadnych emisji zanieczyszczeń. Nowoczesne instalacje grzewcze łączymy z systemami słonecznymi. Systemy solarne służą do podgrzewania wody dla naszych Gości oraz wspomagają instalację centralnego ogrzewania w Hotelu.
Możemy nie szkodzić naszemu otoczeniu, a nawet polepszyć jego stan przez najprostsze czynności, dlatego dbałość o środowisko jest dla nas priorytetem.